Szkoła Podstawowa w Galewicach
 

 Historia Nauczyciele Osiągnięcia Programy Projekty Sponsorzy Kontakt


Aktualności

Dokumenty
Statut
Koncepcja pracy szkoły
Program wychow. - prof.
PSO
Zestaw programów
Podręczniki
Kalendarz r.sz. 2018/19
Pomoc psych. - ped.
Inne kryzysy w szkole
Procedury pracy szkoły

Dla uczniów
Plan lekcji
Świetlica
Samorząd Szkolny
Zajęcia pozalekcyjne
Bezpieczny Internet
Ciekawe strony
Biblioteka i MCI
Harmonogram koncertów

Dla rodziców
Rada Rodziców
Informacje

 

 

Osiągnięcia uczniów
Szkoły Podstawowej w Galewicach
w roku szkolnym 2018/19

 

1. 10 miejsce zajęły dziewczęta w finałach wojewódzkich sztafetowych biegów
      przełajowych, w rejonie dziewczęta zajęły  I miejsce a chłopcy  IV miejsce.

2. W indywidualnych biegach  przełajowych :  w powiecie I miejsce Natalia Kłobut z klasy
     VI i Adam Matuszek z klasy VI.
    W finale wojewódzkim szkołę reprezentowało 4 uczniów:  Natalia Kłobut zajęła 12
     miejsce, Adam Matuszek 22, udział brały Weronika Kaczmarek i Zuzanna Kaczmarek

3. Wyróżnienie dla Roksany Wałdon z klasy VIII w gminnym konkursie literackim
    organizowanym przez Szkołę Podstawową w Biadaszkach.

4. W gminnym konkursie recytatorskim „Strofy o ojczyźnie” I miejsce zajęła Julia Krasoń,
     a III miejsce – Karolina Adamska z klasy IV

5. W gminnym konkursie pieśni patriotycznych organizowanym przez Szkołę Podstawową
     w Niwiskach I miejsce zajęła Roksana Wałdon z klasy VIII,  III miejsce Aleksandra
     Stasiak z klasy VI, a wyróżnienie otrzymała Maja Winkowska z klasy VI

6. W powiatowym konkursie pieśni patriotycznych w Lututowie III miejsce zajęła Roksana
     Wałdon z klasy VIII

7. W powiatowym konkursie recytatorskim w Wieruszowie wzięli udział uczniowie:
     Julia Krasoń i Karolina Adamska z klasy IV, Amelia Fiołka i Klaudia Rzeźnicka z klasy II,
     Roksana Wałdon i Izabela Nalepa z klasy VIII

8. W powiatowym konkursie „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego w kategorii prac
     plastycznych  I miejsce zajęła Zuzanna Kowalczyk z klasy VI, II miejsce Maria
     Mielczarek z klasy Va, wyróżnienie otrzymali:  Martyna Kaleta z klasy VI, Julia Piecuch
     z klasy Vb, Maja Winkowska i Natalia Kłobut z klasy VI

     W kategorii fotografia- wyróżnienie uzyskała Amelia Moga z klasy VII

9. W dniu 16 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach zorganizował GminnyTurniej
      Szachowy.
W
kat. dziewcząt I m-ce Martyna Kaleta z kl. VI, II m-ce Łucja Mleczko
      z kl. Vb, III m-ce Rita Dobrychłop z kl. Va, kat. Orlików II miejsce zajął Maciej Zawada
       z kl. IV a IV miejsce Igor Cieślak z kl. II
, w kat. Młodzików I m-ce Mateusz Tworek-
       Duchnik z kl. VIII,  II m-ce Jakub Oszczęda i Krzysztof Cieplik z kl. VII,
       III m-ce Kacper Kaleta z kl. VIII i IV m-ce Dawid Zawada z kl. VI

 

10. W gminnym konkursie ortograficznym „Złap byka za rogi” organizowanym przez Szkołę
       Podstawową w Niwiskach w kategorii klas V-VI:  I miejsce zajęła Zuzanna Kowalczyk
       z  klasy VI, II miejsce Natalia Kowalik z klasy Vb, III miejsce Julia
        Kołkowska z klasy Va; w kategorii klas VII-VIII – II miejsce wywalczyła Zuzanna
        Gabrych z klasy VIII  i IV miejsce Kacper Tęsiorowski z klasy VII

 

11. W ogólnopolskim konkursie matematycznym „PINGWIN” wzięło udział 20 uczniów.
       5 miejsce  i tytuł laureata uzyskał Paweł Ciupek,
       14 miejsce Kacper Kaleta i 18 miejsce Izabela Nalepa w kategorii klas VIII na 926
        uczestników z klasy VIII,15miejsce Martyna Kaleta w kategorii klas VI na 1178
        uczestników, 20 miejsce Kacper Tęsiorowski i Krzysztof Cieplik w kategorii klas VII  
       na 909 uczestników oraz 23 miejsce zajęła Julia Krasoń w kategorii klas IV  
       na 1897 uczestników.

 

12. W ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kolory marzeń” organizowanym
       przez fundację „W każdym wieku”  wyróżnienia otrzymali uczestnicy  zajęć  pomocy
       psychologiczno-pedagogicznej    : z klasy IV- Gruszka Szymon, Oszczęda Michał,
       Trała Krzysztof, Zuzanna Kaczmarek, z klasy Vb – Jakub Góralski, Jakub Szymański,
       a z klasy VI- Robert Poślad.

 

13. II miejsce w  Konkursie Powiatowym na recenzję książki pt. "Spodobała mi się ta   
       książka" zajął Kacper Kaleta z klasy VIII.
     

14. II miejsce zajęły dziewczęta  a  I miejsce chłopcy naszej szkoły w gminnym zawodach
      halowej piłki nożnej organizowanych w Osieku

 

15. Awans do finału diecezjalnego konkursu religijnego wywalczyli: Kacper Tęsiorowski
     z kl. VII i Zuzanna Kowalczyk z klasy VI.

 

16. W ogólnopolskim  konkursie plastycznym   organizowanym przez Związek OSP pt.
      „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu gminnym I miejsce zajęła Zuzanna Misiek z klasy
      VI, II miejsce –Martyna Roszyk z klasy IV, III miejsce – Natalia Kłobut z klasy VI oraz
      V miejsce – Anna Mieszała z klasy VI. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody
       książkowe. Uczniowie I i II miejsca zostali zaproszeni na podsumowanie konkursu
       powiatowego, bo ich prace znalazły się w piątce najlepszych prac.
       W konkursie wyróżniono również 12 uczniów  naszej szkoły z klas IV –VI , którzy
       otrzymali dyplomy i medale.

 

Urząd Gminy Galewice