Szkoła Podstawowa w Galewicach
 

 Historia Nauczyciele Osiągnięcia Programy Projekty Sponsorzy Kontakt


Aktualności

RODO

Dokumenty
Statut
Koncepcja pracy szkoły
Program wychow. - prof.
PSO
Zestaw programów
Podręczniki
Kalendarz r.sz. 2018/19
Pomoc psych. - ped.
Inne kryzysy w szkole
Procedury pracy szkoły

Dla uczniów
Plan lekcji
Świetlica
Samorząd Szkolny
Zajęcia pozalekcyjne
Bezpieczny Internet
Ciekawe strony
Biblioteka i MCI
Harmonogram koncertów

Dla rodziców
Rada Rodziców
Informacje

 

 

 

"Wolna, Godna, Niepodległa"

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła realizowała projekt interdyscyplinarny „Godna, wolna, niepodległa”, w ramach którego podejmowaliśmy różne działania.

We wrześniu uczniowie wzięli udział w akcji organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego „Żyjemy, jeśli pamiętasz” i wysyłali kartki pocztowe do powstańców. Uczniowie klas VI – VIII byli w kinie na projekcji filmu „Dywizjon 303”, który pokazywał wkład polskich pilotów w  zwycięstwo nad Niemcami w bitwie o Anglię.

W październiku najmłodsi uczniowie naszej szkoły, aby „Ocalić od zapomnienia”,  wyruszyli śladami historii po gminnych miejscach pamięci. Zapalali znicze na mogiłach poległych w obronie  Ojczyzny.

 Kolejne działania służyły pokazaniu najpiękniejszych zabytków i miejsc naszego kraju. Prace plastyczne uczniów mogliśmy oglądać na wystawie pt. „Piękna nasza Polska cała”.

Podsumowaniem wszystkich działań była uroczysta akademia dla społeczności lokalnej. W przygotowanie tej niezwykłej lekcji historii zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Każda klasa miała przydzielone zadanie dotyczące zaprezentowania wydarzenia, które miało istotny wpływ w drodze do wolności naszego kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Gminy Galewice